Новости Экономика ебррнафтогаз

ЄБРР не проти надати кредит Нафтогазу

base article image

Європейський банк реконструкції та розвитку та інші провідні міжнародні фінансові інституції досягли домовленостей з урядом про конкретні заходи реформування енергоринку України та "Нафтогазу".

Про це йдеться у заяві ЄБРР.

"Уряд українського прем'єр-міністра Юлії Тимошенко пообіцяв виконати амбітну програму ринкових реформ у газовому секторі країни", - зазначається в заяві.

Міжнародні фінансові інституції розробляють пакет заходів з підтримки, які допоможуть модернізувати цю галузь і оптимізувати середньострокові платежі "Нафтогазу" за газ.

"Наша мета - поліпшити стабільність, контроль і, перш за все, прозорість українського газового ринку на користь і України, і енергетичної безпеки всієї Європи", - заявив президент ЄБРР Томас Міроу.

У документі зазначається, що кредит може бути наданий для забезпечення компанії оборотним капіталом, необхідним для зберігання газу в підземних сховищах в Україні, і довгострокового фінансування для підтримки інвестиційної програми з модернізації існуючої газотранспортної системи.

У заяві йдеться, що фінансування, яке підлягає детальній процедурі due diligence, обсягом до $300 млн для негайного поповнення оборотного капіталу та обсягом до $450 млн для інвестування у 2010 році може бути запропоновано для розгляду раді директорів ЄБРР.

У свою чергу, Світовий банк розгляне надання фіскальної підтримки уряду в рамках позики на цілі розвитку на суму до $500 млн.

Ця сума призначається для підтримки міжгалузевих бюджетних і структурних реформ, включаючи реформу газового сектора, цільову соціальну підтримку малозабезпечених верств населення та держзакупівлі.

Згідно з документом, позика буде розглянута керівництвом Світового банку відразу після успішного завершення всіх реформ, узгоджених з українським урядом в рамках політики розвитку даної програми і згідно з умовами кредиту stand-by Міжнародного валютного фонду.

Європейський інвестиційний банк підтверджує свій намір розглянути довгострокове кредитування, націлене на підтримку та співфінансування модернізації газотранспортної системи.

ЄІБ наголошує, що його фінансування направлено на довгострокові інвестиції, а не на оборотний капітал або на купівлю газу.

Фінансування, яке підлягає процедурі due diligence, обсягом до $450 млн для довгострокових інвестицій може бути запропоновано для розгляду керівництвом ЄІБ, йдеться в заяві.

За матеріалами "Інтерфакс"
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.