Новости Экономика госбюджетвето

Ющенко ветував зміни до Держбюджету-2009

base article image

Президент України Віктор Ющенко наклав вето на закон №4735-1 "Про внесення змін до законів України "Про Державний бюджету України на 2009 р." та "Про Національний банк України".

Про це на брифінгу заявив керівник головної служби Секретаріату президента з питань соціально-економічного розвитку Роман Жуковський.

За його словами, закон, який ветував Президент, передбачав, що Нацбанк зі своїх прибутків мав сплатити до Держбюджету 9,8 млрд грн на фінансування держпрограми з підготовки до Євро-2012.

Він зазначив, що Президент скористався правом вето, тому що НБУ в час кризи необхідно формувати резерви. Інший мотив Президента полягає в тому, що він не виключає, що за підсумками 2009 р. НБУ "може зафіксувати збитки". За його словами, якщо НБУ фіксує збитки, то Держбюджет має їх відшкодувати.

Він констатував, що НБУ загалом не повинен фінансувати дефіцит бюджету. "Така ситуація суперечить ст.15 Бюджетного кодексу", - сказав він.

Р. Жуковський наголосив, що В. Ющенко сумнівається, що кошти, які ветований Президентом закон спрямовував на Євро-2012, будуть використані за призначенням. Практика застосування коштів зі Стабфонду свідчить про нецільове їх використання, зазначив він.

Він заявив, що кошти зі Стабфонду вже використовувались "на фінансування поточних потреб". Натомість, В. Ющенко пропонує розробити схему, яка б забезпечила фінансування підготовки до Євро-2012 із залученням українських комерційних банків, які на сьогодні мають вільну ліквідність. За такою схемою, сказав він, відбувається фінансування будівництва стадіону у Львові.

За матеріалами: РБК-Україна

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.