Новости Экономика сахаркризис

Цукор подорожчав на 2 гривні за кілограм

base article image

Практично в усіх регіонах України протягом останніх кількох днів стрімко зросла ціна на цукор — на 2 грн. за два дні.

Сьогодні у Сумській області 1 кг цукру коштує 7 грн, у харківському регіоні — від 6 грн/кг, на півдні України ціна тримається на рівні 5,8 грн/кг.

Учасники ринку називають декілька причин — від чергового короткострокового цінового коливання до закінчення запасів і початку нової кризи на ринку.

Крупні оператори звинувачують посередників. При цьому ще одним поштовхом до підвищення ціни на цукор є вичерпання запасів. «Зараз саме час реалізувати цукор, що залишився на руках, для прикриття провалу на ринку», - сказав один з операторів.  

При цьому, за версією уряду, зростання цін на цукор зумовлене поганою роботою Міністерства аграрної політики і Міністерства економіки. За словами Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, «недобросовісна робота» двох міністерств дестабілізувала ринок.

На думку експертів, кризовим роком на ринку цукру буде не поточний сезон, а наступний. «Ну, припустимо, що зараз ще протягнемо, доїмо запаси, переробимо сирець. Але потім малоймовірно, що сільгоспвиробники суттєво наростять виробництво буряку. Запаси вичерпані за декілька сезонів недовиробництва», - зазначив директор агентства «ААА» Сергій Наливка.

За його словами, зараз постала нагальна потреба не тільки в імпорті сирцю, а й готового продукту. Світові ціни на цукор у цьому році сягнули максимуму протягом останніх 28 років і перевищили 19,73 цента за фунт.

В Україні у 2008 році було виготовлено 1575 тис. т цукру.

За матеріалами «Экономические известия»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.