Новости Экономика правительствогтс

Уряд затвердив план заходів щодо реконструкції ГТС

base article image

Кабінет міністрів України затвердив план заходів щодо реалізації положень декларації, підписаної за підсумками Міжнародної інвестиційної конференції з модернізації української газотранспортної системи (ГТС), на друге півріччя 2009 року.

Про це журналістам заявив перший заступник міністра палива та енергетики Олег Бугайов.

За його словами, уряд доручив Мінпаливенерго та НАК "Нафтогаз України" до 31 грудня підготувати та затвердити техніко-економічне обгрунтування й уточнений кошторис витрат для реалізації проектів з модернізації ГТС.

Крім того, "Нафтогазу" доручено створити робочу групу з питань технічної координації робіт з модернізації ГТС.

Уряд також доручив "Нафтогазу", Мінпаливенерго, Мінекономіки, Мінфіну та Мін'юсту до 31 грудня підготувати і направити на розгляд Кабінету міністрів проект закону "Про заходи функціонування ринку природного газу" з урахуванням положень відповідних директив Європейського Союзу про загальні правила для внутрішніх ринків природного газу, а також підготувати програму реформування газового сектора країни на 2010-2011 роки.

Крім цього, уряд також доручив забезпечити підготовку інвестиційних проектів з модернізації української ГТС.

За словами Бугайова, головою міжвідомчої координаційної групи з питань реалізації положень декларації, підписаної за підсумками Міжнародної інвестиційної конференції з модернізації ГТС України на період до 2016 року уряд призначив главу Мінпаливенерго Юрія Продана.

Нагадаємо, що за підсумками міжнародної конференції в Брюсселі 23 березня була підписана спільна заява між Кабміном і Європейською комісією, відповідно до якої уряд зобов'язується забезпечити, відповідно до міжнародних стандартів, прозорість і відкритість позичальника, призначеного для здійснення модернізації ГТС.

У травні Президент України Віктор Ющенко створив робочу групу для моніторингу реалізації спільної заяви України і Європейського Союзу про модернізацію української газотранспортної системи.

За матеріалами: Главред

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.