Новости Экономика тимошенко ющенкогаз

Тимошенко порадувала Ющенка, розрахувавшись за липневий газ

base article image

Президент України Віктор Ющенко задоволений, що Україна достроково розрахувалася з Російською Федерацією за спожитий у липні газ.

Про це заявив представник Президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, повідомили ГолосUA у прес-службі глави держави.

На переконання Президента, таким чином Україна свою позицію надійного постачальника на внутрішньому ринку газу, транзитера і партнера у газовому співробітництві із Заходом і Сходом.

У липні 2009 року «Нафтогаз України» повністю виконав свої зобов'язання із закачування газу в ПСГ і здійснив розрахунки без залучення сумнівних зовнішніх запозичень.
«Керівництво уряду врешті-решт прислухалося до вимог глави Української держави щодо налагодження конструктивного діалогу з Європейською Комісією та міжнародними фінансовими інституціями стосовно реформування національного газового сектору та прозорого кредитування «Нафтогазу України» без застосування схем з офшорними іноземними компаніями», - сказав Б.Соколовський.

За його словами, Глава держави сподівається, що такий стан речей зберігатиметься й надалі, враховуючи складну ситуацію, в якій знаходиться Україна після підписання 19 січня 2009 року газових контрактів.
«Безумовно, йдеться про важливість у подальшому конструктивного та точного виконання наших зобов'язань», - сказав Б.Соколовський.

«Президент переконаний, що сьогодні надзвичайно актуальним питанням є якнайшвидше і ефективне завершення переговорів з Європейською Комісією та міжнародними фінансовими інституціями щодо отримання вигідних Україні кредитів на закачування в 2009 році оптимальних обсягів газу до ПСГ», - наголосив представник глави держави з міжнародних питань енергобезпеки.

Він також повідомив, що наразі закачування газу в ПГС відбувається за графіком - відповідно «створюється належна технічна і ресурсна гарантія» на забезпечення російським газом європейських, в тому числі й українських споживачів у найближчий осінньо-зимовий період.

24 липня було досягнуто домовленостей з Єврокомісією та міжнародними фінансовими інституціями щодо кредитування восени цього року закупівлі газу для підземних газосховищ в оптимальних обсягах, які будуть остаточно узгоджені безпосередньо в процесі практичних переговорів між міжнародними фінансовими організаціями і «Нафтогазу України».

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.