Новости Экономика бензин топливо

У серпні знову подорожчає і бензин і дизель

base article image

Роздрібна ціна бензину А-95 у серпні зросте до 7,6 гривень за літр, а дизельного палива перетне позначку 6 гривень за літр.

Такий прогноз сьогодні оприлюднив директор консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, зростання цін на пальне зумовлено підвищенням світових цін на нафту, зокрема, на 20% протягом останніх трьох тижнів, а також поновленням процесу девальвації гривні.

«Ці два чинники призвели до того, що українські нафтотрейдери сьогодні утримуються від поставок імпортних нафтопродуктів до України і намагаються в цей напружений період купувати пальне на вітчизняних нафтопереробних заводах (НПЗ). Це також створило тиск на ринок і призвело до дефіциту пального на оптовому ринку нафтопродуктів, тому що українські НПЗ сьогодні не в змозі забезпечити весь ринок», - пояснив експерт.

На думку С. Куюна питання росту цін на пальне є «однозначним і перебуває поза всякими сумнівами».

«За нашими розрахунками, менше 7,6 гривень за літр бензин А-95 в цьому місяці не буде. При сьогоднішньому курсі долара, цінах на нафту, бензин дешевше бути не може», - відмітив він.

Також експерт наголосив, що сьогодні спостерігається чітка тенденція до зростання вартості на дизпаливо як на світових ринках, так і на внутрішньому. У серпні, за його прогнозами, ДП точно перетне показник у 6 гривень і «питання лише в тому, наскільки далі піднімуться ціни».

Є. Стеценко

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.