Новости Экономика тимошенко зерно

Уряд має намір збільшити елеваторні потужності на 3 млн т.

base article image

Елеваторні потужності в Україні до кінця 2009 р. за допомогою урядової програми збільшаться на 3 млн т.

Про це повідомила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко журналістам під час робочої поїздки до Полтавської обл.

 За словами Ю.Тимошенко, це буде досягнуто за рахунок залучення кредитів канадських і японських фінансових організацій. При цьому буде використано 50% необхідних матеріальних ресурсів українського виробництва, наголосила вона.

"Відповідні домовленості у нас є, і проекти контрактів вже теж є", - сказала Ю.Тимошенко.

 Вона також зазначила, що на даний час в Україні налічується 24,6 тис. елеваторів, загальною місткістю зберігання 55 млн т зерна, з яких сертифікованими є місткості тільки на 30 млн т, зокрема сертифікованими за міжнародними стандартами - на 15 млн т.

"Наше завдання реформування елеваторного господарства полягає в збільшенні місткості на 10 млн т і ліквідації монопольної пропозиції в цій галузі", - сказала прем'єр-міністр. За її словами, на даний час в Україні за рахунок коштів приватних інвесторів будуються елеваторні потужності на 2 млн т зерна.

Також Ю.Тимошенко зауважила, що будівництво великих елеваторних потужностей вестиметься паралельно з розвитком мережі малих елеваторів для малого і середнього агробізнесу.

 "Це не буде суперечити одне іншому. Малі і середні фермерські господарства потребують урядової підтримки, а великому бізнесу потрібно, щоб йому вчасно повертали ПДВ і, умовно кажучи, не заважали працювати", - наголосила прем'єр-міністр.
 За матеріалами РБК-Україна

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.