Новости Экономика кредиткриминал

У Рівненській області викрили двох ділків, які незаконно привласнили чотири кредити на суму майже 1,5 мільйона гривень

base article image

За матеріалами Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА у Рівненській області порушено кримінальну справу щодо двох громадян за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191,ч.2 ст. 209, ч.2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Ці особи протягом 2007-2008 рр., використовуючи завідомо підроблені документи приватного підприємства, засновником та директором якого був один із фігурантів, заволоділи кредитними коштами 4 фінансових установ Рівненської області, повідомили у прес-службі ДПА.

Злочинна група знаходила малозабезпечених громадян, які за незначну грошову винагороду отримували кредити під виглядом купівлі автомобілів у зазначеного приватного підприємства, яких в дійсності не було. Щоб надати вигляд правомірності отримання кредитів, заздалегідь підроблялися документи, необхідні для одержання кредитів на купівлю автомобілів, а саме: довідки про доходи позичальників, договори щодо купівлі-продажу автомобілів, квитанції про сплату першочергового внеску за автомобілі, свідоцтва про реєстрацію нібито придбаних транспортних засобів та ін., які згодом надавалися у фінансову установу.

На підставі цих підроблених документів банківські установи перераховували кредитні кошти на розрахунковий рахунок вказаного приватного підприємства. Таким чином злочинна група незаконно отримала понад 1 млн. 485 тис. грн. кредитних коштів.  

Під час проведення обшуків за адресами мешкання осіб, що входили до злочинної групи, вилучено: «чорнові» записи; підроблені печатки; оформлені на фізичних осіб банківські пластикові картки, з яких знімались готівкові кошти; 26 підроблених свідоцтв про державну реєстрацію транспортних засобів (технічних паспортів) на автомобілі, яких не існує; банківські документи; вирізані номера кузовів; транзитні державні номерні знаки на транспортний засіб. Також заблоковані та здійснені виїмки з банківських розрахункових рахунків зазначеного приватного підприємства та карткових рахунків фізичних осіб, з яких знімалась готівка.

Наразі проводяться заходи зі встановлення майна, коштів, здобутих злочинним шляхом, для накладення на них арешту та відшкодування збитків по кримінальній справі.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.