Новости Экономика акцизсигарети

Ціни на тютюнові вироби можуть підвищитися на 15-20%

base article image

Ставку акцизного збору на тютюнові вироби можуть підвищити з 20% до 36%.

Про це повідомив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський.

На засіданні Кабінету міністрів було прийняте рішення запропонувати Верховній Раді схвалити законопроект про відповідні зміни до державного бюджету.

За словами посадовця, це необхідно для збільшення резервного фонду Кабміну, з якого будуть виділені кошти на компенсацію витрат районам, постраждалим від торішнього паводку. Збільшення ставки акцизу дозволить додатково залучити до держбюджету до кінця року 350-500 млн грн, підрахували в Мінфіні.

Це вже друге підвищення акцизного збору на тютюнові вироби в Україні цього року. З 1 травня адвалорна складова акцизної ставки була підвищені з 16% до 20% , а специфічна – з 15,6 грн до 35 грн за 1000 сигарет без фільтру і з 37,5 грн до 60 грн за 1000 сигарет з фільтром.

За даними учасників ринку, це призвело до подорожчання їхньої продукції не менше, ніж на 40%.

"Відразу після цього ми відчули різке зниження попиту на сигарети у всіх цінових сегментах, але найбільше – в преміальному і середньому", - розповіло джерело в "Імперіал Тобако Юкрейн". У травні тютюнові компанії в Україні знизили обсяг виробництва на 26%, у червні – на 29%, повідомив Редько. За його словами, виріс обсяг контрабандних постачань сигарет з Росії і Молдови: "Акциз в Україні виявився у кілька разів вищий, ніж у Росії, і в 10 разів вищий, ніж у Молдові".

За даними Державної податкової адміністрації, обсяг надходжень акцизного збору від тютюнових виробів за 7 місяців цього року порівняно з аналогічним періодом 2008 року виріс у 2,4 рази, до 3,745 млрд грн. У липні він збільшився у 2,5 рази, до 718,6 млн грн.

У разі схвалення Верховною Радою ще одного підвищення ставок акцизного збору ціни на сигарети виростуть на 5%, повідомили в Мінфіні. "За нашими підрахунками, підвищення буде не менше 15-20% у всіх цінових сегментах", - говорить джерело в "Імперіал Тобако Юкрейн".

Перший заступник глави парламентського комітету з питань податкової і митної політики Микола Круглов не виключає, що підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби може бути схвалене народними депутатами: "Робота в залі поновиться 1 вересня. До часу розгляду законопроекту багато депутатів будуть зайнято виборчою кампанією, і не виключено, що вони підтримають чергові заходи проти табакокуріння".

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.