Новости Экономика долларпрогноз

Українців знову лякають доларом по 10 гривень

base article image

До кінця серпня курс долара збережеться на рівні 8,30-8,50 грн, а у вересні-жовтні може піднятися до 10 гривень.

Такий прогноз оприлюднив фінансовий експерт Ерік Найман.

«Я очікую, що межа поточної девальвації буде не вища за 10 гривень за долар. Швидше за все... курс до кінця серпня стабілізується на поточних рівнях 8,30-8,50», - сказав він.

Подальша ж ситуація, на переконання економіста, залежить від дій Національного банку та Міністерства фінансів України.

«Як тільки закінчиться той вал гривні, яка пройшла через бюджет, а за моїми оцінками, він вже зараз повинен добігати кінця, Національний банк буде агресивнішим і стабілізує офіційний курс, напевно, на рівні десь 7,85 грн., а готівковий залишиться на рівні 8,30-8,50 грн», - переконаний Е. Найман.

Він також пояснив, чому чекає на серйозну девальвацію гривні восени. «Мінфіну потрібно буде погашати порядка 5 млрд. грн. ОВДП (облігацій внутрішньої позики) у вересні-жовтні, велика частина з яких була надрукована в травні. Тому не зможуть вони зупинитися. Цей паровоз неможливо зупинити, тому що інакше почнуть страждати політичні рейтинги й імідж», - пояснив експерт.

В той же час, він сподівається, що в Україні не повториться ситуація, що мала місце в 1998 році в Росії, і девальвація не досягне рівня 30 і більше гривень за долар.
 «Мені поки це може наснитися лише в страшному сні, й тоді тут буде безробіття 25%, божевільна злочинність, бандитизм, аж до можливого розвалу держави. Тому я сподіваюся, що до цього не дійде, виходячи зі звичайних людських понять. Ну, і найголовніше — просто не встигнуть за півроку довести до такої ситуації», - додав Е. Найман.

Нагадаємо, у п'ятницю, 14 серпня, курс гривні на міжбанківському валютному ринку почав зростати.

Втім, цьому передували кілька днів стрімкого обвалу української валюти, внаслідок якої курс долара на готівковому та міжбанківському ринках перевищив позначку 8,40 гривні, а курс євро наблизився до 12 гривень.

За матеріалами «Gazeta.ua»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.