Новости Экономика газпромышленность

Ціну на газ для хімпідприємств знизили на 315 гривень

base article image

З моменту опублікування відповідної постанови Кабміну, 1 тис. куб. м блакитного палива для підприємств хімічної промисловості подешевшає з 1 899, 25 грн. - до 1 584,4 грн. за тисячу кубічних метрів (без обліку ПДВ, цільової надбавки, тарифів на транспортування та поставку, витрат на реалізацію імпортного газу компанії «Нафтогаз України»).

Наприкінці липня до уряду звернулися представники шести підприємств галузі із проханням знизити ціну до рівня $180-190 за 1 тис. куб. м. (1 395 — 1 472 грн. за курсом НБУ).

За свого боку, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко погодилася розглянути можливість зниження вартості до $205 (1 588 грн.). Відповідне доручення було дано Національній комісії регулювання електроенергетики.

Втім, навіть таке здешевлення газу виробники азотних добрив називають відчутним. «Вартість карбаміду нашого заводу вища світової ціни, тому ми зазнаємо труднощів з його реалізацією. Це привело до нагромадження товару на складі. Зниження вартості газу повинне змінити ситуацію. Ми перерахуємо собівартість продукції, і, можливо, наша продукція вже буде конкурентоспроможною», - відзначив комерційний директор «Дніпроазоту» Андрій Семич.

Глава наглядової ради концерну «Стірол» Микола Янковський сказав, що зниження вартості газу дозволить підприємству «частково запустити заводи з виробництва аміаку й карбаміду, які зараз простоюють». Нагадаємо, що про припинення виробництва добрив «Стірол» повідомив на початку серпня.

Аналітик інвесткомпанії Galt & Taggart Securіtіes Володимир Нестеренко відзначив, що нова ціна на газ дозволить виробникам азотних добрив працювати хоча б із мінімальною рентабельністю.

«Реалізація основної експортної продукції — карбаміду, стає вигідною. Експорт товарного аміаку залишається збитковим, але ці збитки перекриються прибутком від продажу карбаміду», - відзначив експерт.

За його прогнозом, якщо торік валова рентабельність хімпідприємств становила 20-30%, то за підсумками 2009 року, вона становитиме максимум 15%, а операційна рентабельність буде близькою до нуля.

За матеріалами: ”Дело”

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.