Новости Экономика гривнавалюта

Падіння гривні призупинилося

base article image

Курс гривні призупинив двотижневе падіння — у минулу п'ятницю міжбанківський валютний ринок зупинився на показниках четверга: 8,3-8,4 грн./1$.

За словами банкірів, більшість угод укладалася за курсом близько 8,35 грн./1$. «У п'ятницю звичайна пропозиція валюти на міжбанку була трохи більшою, та й попит з боку населення трохи знизився у зв'язку з високим курсом долара. Тому міжбанк так і залишився на показниках попереднього дня», - сказав скарбник дочірнього банку «Ощадбанку Росії» Дмитро Золотько.

Нагадаємо, з початку серпня гривня встигла девальвувати стосовно долара в середньому на 5%. За даними Українського фінансового сервера, курс купівлі американської валюти на міжбанку за цей період виріс на 5,05% (42 коп.), курс продажу — на 5,26% (44 коп.).

Найближчим часом аналітики очікують незначного зміцнення національної валюти. «Після отримання чергового траншу від МВФ, Національний банк має у своєму розпорядженні достатньо коштів, щоб послабити девальваційний тиск на гривню. Тому в перспективі одного місяця на міжбанківському валютному ринку гривня може трохи зміцнитися стосовно долара з поточних ринкових рівнів - до 8,3-8,35 грн./1$», - переконаний економіст інвесткомпанії «Трійка Діалог Україна» Ірина Піонтковська.

«Курс долара на міжбанку в найближчий тиждень повинен скотитися до 8,25-8,35 грн. Дані платіжного балансу свідчать про те, що експорт та імпорт уже врівноважені, а попит з боку населення повинен знизитися, тому що далеко не всі готові купувати долар за нинішнім курсом», - пояснив банкір Дмитро Золотько.

Стосовно більш довгострокових прогнозів, експерти погоджується, що нацвалюта буде дешевшати. Першою причиною стане дефіцит фінансового рахунку платіжного балансу, зумовлений великими виплатами по зовнішніх боргах.

«Головний фактор, який буде впливати на ріст курсу долара восени — це виплати по зовнішніх боргах. Так, чисті виплати банківського сектору по зовнішніх боргах у другім півріччі складуть $2,5-3,5 млрд.», - переконаний аналітик інвестиційної компанії «Драгон Капітал» Віталій Ваврищук. За його прогнозами, під кінець року курс долара сягне 8,5 грн./1$, а середньорічний курс складе 8,2 грн./1$.

У той же час, сальдо торговельного балансу на курс нацвалюти не вплине. «Зовнішня торгівля зараз більш-менш збалансована, тому негативне сальдо торговельного балансу зараз на курс не дуже тисне До того ж, девальвація гривні допоможе знизити обсяги імпорту», - переконаний голова відділу аналізу фінансових ринків ІНГ Банку Олександр Печеріцин.

На думку Ірини Піонтковської, крім показників платіжного балансу, на курс гривні буде тиснути політична невизначеність і зростаючий дефіцит бюджету. За її прогнозами, до кінця 2009 року гривня може подешевшати до 9,0 грн./1$.

За матеріалами: ”Дело”

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.