Новости Экономика долларкурс

На стрибку долара банки заробили 40 млн грн

base article image

На недавньому стрибку долара комерційні банки заробили близько 40 млн гривень. В той час, як в обмінниках долари продавали по 8,20 гривень, банки купували їх в НБУ на міжбанку за курсом 7,75 грн.

Як повідомив заступник глави одного з великих банків, ситуація нагадує осінь 2008 року, коли Нацбанк продавав долари по 7,75 грн, а в обмінниках їх можна було купити мінімум по 8,10 грн. Мінімальний заробіток фінансової установи на одному доларі становив 35 копійок.

На думку банкіра, НБУ допомагає "обраним" банкам непогано заробити на курсовій різниці. "Обраність" банків можна обчислити за допомогою списку фінустанов, що отримали останні 100 мільйонів доларів, які НБУ продав на міжбанку у вівторок.

Завданням НБУ є утримання стабільного курсу національної валюти: продавати іноземну валюту на міжбанку, коли гривня падає, і скуповувати долари і євро, коли гривня зростає. Але останні два тижні Національний банк недостатньо задовольняв потреби ринку на міжбанку, що позначилося на курсі національної валюти.

У останній вихід на міжбанк (28 липня) НБУ продав 100 млн дол. І що цікаво – найбільшим банкам валюту не продавали. Які саме банки – невідомо, хоча ця інформація не має бути банківською таємницею. За непідтвердженими поки даними, більша частина іноземної валюти була куплена "Актабанком", "Партнер-банком", банком "Даніель", і "Юнексбанком". Три з них (окрім "Партнер-банка") звинувачувалися СБУ в діяльності центру конвертації.

Маленькі банки отримали ці 100 млн дол з однією важливою умовою: всі ці гроші мають бути продані населенню через пункти обміну валют. Проте Національний банк не вказав за яким курсом мають бути продані долари. Ось ці банки і скористалися таким "недоглядом" банківського регулятора і продавали валюту за курсом 8,10-8,20 гривень за долар. Різниця становила близько 5%.

Така поведінка Національного банку, при якому деякі комерційні банки за державні гроші заробляють на валютних спекуляціях, як мінімум є непрофесійною.

За матеріалами: "Дело"

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.