Новости Экономика нафтогазгазпром

«Нафтогаз України» і «Газпром» порушили контракт

base article image

Україна в третьому кварталі 2009 року купить у «Газпрому» 9-10 млрд. куб. м. газу, що менше законтрактованих об'ємів газу, проте Києву додатковий газ не потрібен.

Про це заявив радника Президента України з енергетичних питань Богдан Соколовський..

Щоб вибрати законтрактовані об`єми газу, Україна повинна в ІІІ кварталі купити у «Газпрому» 12 млрд. куб. м. блакитного палива і докупити ще 12,5 млрд. куб. м. - в останньому кварталі року.

Згідно з підписаними у січні поточного року договорами, у випадку, якщо «Нафтогаз» недобере газ, «Газпромом» може оштрафувати українську компанію за це.

Відомо, що частина обсягів палива, що імпортується, з III кварталу може бути перенесена на IV квартал. «Нафтогаз» вже звертався в «Газпром» із заявкою на збільшення постачань в останньому кварталі, але точних цифр російська кампанія не оприлюднила.

У випадку, якщо основні постачання будуть перенесені на останній квартал року, «Нафтогазові» доведеться сплатити 14,5 млрд. куб. м. за ціною, що на $10 перевищить вартість імпортованого палива в третьому кварталі, - $198а за тисячу кубометрів.

Для забезпечення експортних зобов`язань «Газпрому» в підземні сховища газу України необхідно закачати 25-27 млрд. куб. м. газу. Зараз у підземні сховища закачано вже більше 22 млрд. куб. м. газу.

За матеріалами ВЕДОМОСТИ .

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.