Новости Экономика нбугривнамвф

НБУ може розширити підтримку курсу гривні після отримання додаткових коштів від МВФ

base article image

Національний банк України може розширити підтримку курсу гривні після отримання додаткових коштів від Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов.

Він наголосив, що наразі НБУ не бачить необхідності у збільшенні обсягу валютних інтервенцій: поки що підтримка центрального банку надається тільки для обслуговування зовнішніх позик банків.

«Немає економічних підстав (для розширення підтримки). Резервів достатньо – $27,8 млрд. По суті, наразі на курс впливає психологічний чинник: населення купило (в липні) на $1,16 млрд більше валюти (ніж продало), і ми зробили інтервенції на $1,12 млрд, а решта покривається надходженнями валюти (від експорту)», – сказав він.

Нагадаємо, виділення МВФ Україні в липні 2009 року третього траншу кредиту сумою $3,3 млрд у рамках кредитної програми stand-by збільшило міжнародні резерви країни до 1 серпня до $29,635 млрд. Після 28 серпня Україна може отримати $1,585 млрд., а після 9 вересня ще додатково $0,456 млрд.

Перший заступник голови Нацбанку також зазначив, що в липні девальваційні тенденції були підтримані ухваленням поправок до державного бюджету, згідно з якими НБУ має перерахувати 9,8 млрд. грн на фінансування підготовки до чемпіонату з футболу Євро-2012, при цьому Президент ветував цей закон тільки на початку серпня.

Крім того, на думку А.Шаповалова, на курсову динаміку останніми місяцями справляли вплив радикальні прогнози деяких експертів про девальвацію гривні.
«Лякають, що восени буде 9-10 грн/$1. У результаті люди масово пішли, купили, й у результаті курс девальвував», - сказав він.

Як повідомлялося, курс гривні на міжбанківському валютному ринку знизився з початку липня з 7,75 грн/$1 до 8,31 грн/$1 за підсумками торгів 17 серпня.

Перший заступник керівника центрального банку також наголосив, що немає підстав для зниження курсу гривні до 10 грн/$1.
«Для такого зниження немає економічних підстав. Усі надходження (від експорту) покривають платежі з імпорту, а негативне сальдо за фінансовим рахунком перекрите коштами МВФ», – пояснив він.

Як повідомлялося раніше, МВФ затвердив кредитну програму stand-by для України загальним обсягом $16,4 млрд. на початку листопада минулого року. Загальна сума виділених Україні на сьогодні траншів за програмою stand-by становить $10,9 млрд.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.