Новости Экономика амкусахар

АМКУ порушив справу проти оптовиків на ринку цукру

base article image

Антимонопольний комітет України порушив справу за фактом порушення конкуренційного законодавства у вигляді завищених цін на цукор проти оптових операторів ринку цукру.

Про це на брифінгу повідомив в.о. голови АМКУ Олександр Мельниченко.

"АМКУ підбив перші підсумки дослідження ситуації, яка склалася на ринку цукру. І нами прийнято рішення порушити справу за фактом безпідставного підвищення цін на цукор. Поставлена задача перед територіальними організаціями АМКУ в одноденний термін висловити вимоги до всіх найкрупніших учасників ринку цукру, щоб вони знизили ціни до економічно обґрунтованого рівня негайно, але не пізніше 26 серпня 2009 р. У разі виконання таких вимог АМКУ справу відносно цих суб"єктів ринку … буде закрито. Якщо суб'єкти господарювання не виконають ці вимоги щодо зниження цін, то до них будуть застосовані жорсткі санкції", - сказав він.

О.Мельниченко пояснив, що ці суб'єкти ринку можуть бути оштрафовані на суму, яка складає до 10% річного обігу компаній. При цьому він не назвав конкретні назви суб'єктів ринку, зазначивши, що у ході розслідування АМКУ вони публічно не називаються.

Також О.Мельниченко додав, що за даними Міністерства економіки станом на 1 серпня поточного року залишки цукру складають 746 тис. т при потребі поточного маркетингового року 150-160 тис. т. З них, за інформацією Держкомстату, на підприємствах виробниках зберігаються близько 70,1 тис. т, а у сільськогосподарських підприємствах знаходиться близько 81,1 тис. т. "Тому підстав для дефіциту цукру в державі в цей час немає", - сказав він.

За матеріалами РБК-Україна


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.