Новости Экономика сшакризисдоллар

Фінансисти попереджають про небезпеку зниження купівельної спроможності долара

base article image

Фінансист Уоррен Баффет попередив Конгрес США про небезпеку збільшення інфляції в країні та подальше зниження купівельної спроможності американського долара.

Про це відомий інвестор написав у відкритому листі в американській газеті New York Times, повідомило агенство Bloomberg.

Уоррен Баффет закликав владу США звернути увагу на побічні ефекти «монетарної медицини», тобто вливання великих обсягів грошей в економіку, які за ступенем впливу, за його словами, не поступаються самій кризі.

„Безконтрольний викид вуглекислого газу веде до танення льодників, а безконтрольна емісія долара підточує купівельну спроможність валюти. Мільярдні грошові вливання утримали найбільшу економіку в світі на краю прірви, але тепер вони можуть завдати їй шкоди. Доля долару сьогодні в руках Конгресу” — зазначив Баффетт.

За словами фінансиста, економіка США сьогодні наближається до тривалого відновлення, але великі грошові вливання продовжують поступати, і найближчим часом економіка відчує їхні побічні ефекти. „Багато з побічних ефектів тривалий час можуть залишатися прихованими, але їх вплив може виявитися не менш шкідливим за саму фінансову кризу” – наголосив У.Баффет

Водночас, інвестор у свєму листі нагадав про зростання бюджетного дефіциту приблизно до 13% ВВП в поточному фіскальному році (близько $1,8 трлн), що може призвести до зростання чистого боргу США до позначки 56% від ВВП.

„Фінансувати дефіцит можна, запозичуючи за кордоном, в середині країни і друкуючи гроші. Підвищення податків або скорочення державних видатків не додасть популярності політикам, тому вони можуть скористатися рецептом економіста Джона Мейнарда Кейнса” – написав фінансист, додавши, що через високу інфляцію держава конфіскує значну частину багатства своїх громадян.

Уоррен Баффетт також висловив побоювання перетворення США на «бананову республіку» і закликав конгрес обмежити зростання дефіциту бюджету щодо ВВП.

Як відомо, програма монетарного стимулювання американської економіки передбачає викуп низки активів на $1,7 трлн. і пакет антикризових заходів на загальну суму $787 млрд.

Є.Стеценко

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.