Новости Экономика германияавто

Німеччина хоче очолити автомобільну революцію

base article image

Плани німецьких політиків можна назвати наполеонівськими. «Наша мета – зробити Німеччину головним ринком електромобільних технологій. До 2020 року вулицями ФРН має їздити один мільйон машин із електродвигуном. Це амбіційна мета, але ми вважаємо її реалістичною», - заявив у середу міністр економіки ФРН Карл-Теодор цу Ґутенберґ.

Щоб зрозуміти, наскільки сміливі ці слова, варто зазирнути в минуле. На батьківщині автомобіля промисловість роками ігнорувала розвиток альтернативних двигунів. Німецькі концерни від БМВ до «Фольксваґена» думали, що можна покращити звичайний двигун внутрішнього згоряння, що працює на бензині чи дизельному паливі. Натомість японські компанії давно і успішно почали виробляти гібридні двигуни, що поєднують традиційний та електричний привід. Коли ціни на нафту почали зростати, в японських машин з’явився додатковий козир – економічність.

Тепер німці хочуть не лише наздогнати своїх азіатських конкурентів, а й випередити. Промисловість уже зробила гучні заяви про розробку електромобілів. Тепер уряд пообіцяв підтримку грошима. На це передбачено півмільярда євро. Крім того, 2012 року покупці перших 100 тисяч електромобілів отримають премії. В якому розмірі – поки не відомо.

До того часу в кількох регіонах, наприклад, у Берліні, Гамбурзі та Мюнхені, стартують пілотні проекти. Там має бути розбудована мережа заправок для електромобілів.

Скептики кажуть, що справа не лише у фінансуванні. Поки залишається нерозв’язаною головна проблема машин з електричним двигуном – їхні акумулятори занадто дорогі, занадто важкі й погано зберігають енергію. Тому якщо не буде вирішено цю проблему, мрії міністра транспорту ФРН Вольфґанґа Тіфензеє можуть залишитися нездійсненними:

«Вирішальним моментом є вивести електромобільні технології з ніші й наповнити ринок, щоб Німеччина очолила мобільну революцію».

За матеріалами Німецької хвилі

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.