Новости Экономика экономикакризис

СБ: ситуація в українській економіці гірша, ніж вважалося

base article image

Проблеми в реальній економіці України виявилися значно серйознішими, ніж прогнозувалося в січні поточного року.

Про це заявив директор Світового банку по Україні, Білорусі й Молдові Мартін Райзер.

При цьому він відзначив, що ситуація з ліквідністю банків зараз набагато краща, ніж на початку року, оскільки депозити, відповідно до останньої статистики, потроху повертаються в систему. Крім того, знизилися процентні ставки на міжбанківському ринку. І хоча питання відновлення довіри ще не вирішене повністю, ситуація набагато краща, ніж у грудні—січні, констатував Райзер.

«На сьогодні уряд інвестував у три банки близько 9,5 млрд. грн. Проте вливання в капітал робить не тільки держава. Значно більші суми будуть внесені — і вже вносяться — приватними власниками в інших банках після того, як діагностика показала потребу в збільшенні капіталу. Ці гроші йдуть у банківську систему, вони стабілізуватимуть банківський сектор, без будь-якої потреби в грошах уряду», — відзначив він.

Водночас Райзер підкреслив, що у зв’язку з проблемами в реальній економіці України велика ймовірність того, що потреба у додатковому капіталі буде ще більшою.

«Доведеться збільшувати відрахування в резерви, рівень поганих кредитів, вочевидь, виражатиметься двозначними цифрами. Тому банкам знадобиться додатковий капітал. І тут потрібно буде дуже багато попрацювати як банкірам, так і регуляторам», — наголосив він.

За його словами, у зв’язку з цим фахівці СБ і Міжнародної фінансової корпорації (IFC) серйозно працюють над переглядом умов реструктуризації корпоративних боргів, над спрощенням процедур банкрутства у корпоративному секторі, поліпшенням корпоративного управління в установах, щоб вони могли краще підготуватися до всіх викликів, які виникають.

За матеріалами: «Дзеркало тижня»
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.