Новости Экономика банкинбу

НБУ оштрафував банки майже на мільйон гривень

base article image

Національний банк (НБУ) у січні-липні 2009 року оштрафував банки за порушення у валютній сфері на суму 0,935 тисяч гривень.

Про це йдеться на офіційному веб-сайті Нацбанку.

«У 2009 році значно зросла кількість і якість перевірок банків», - йдеться в повідомленні.

«Внесені постанови про залучення банків до відповідальності на суму, більше у 1,4 рази в порівнянні з 2008 роком», - додає НБУ.

За його даними, кількість перевірок зросла на 60% - до 840: штрафні санкції застосовувалися до банків переважно за невиконання функцій агента валютного контролю, за помилки у звітності про валютні операції і за недотримання порядку торгівлі на міжбанківському валютному ринку України.

НБУ також відзначає скорочення обсягів купівлі безготівкової іноземної валюти за гривні для здійснення розрахунків з нерезидентами за імпорт продукції без ввезення на територію України.

«Протягом семи місяців 2009 року на такі цілі придбана іноземна валюта в еквіваленті 224,2 млн. дол. (у порівнянні з 2159,9 млн. дол. за аналогічний період 2008 року)», - вказується в повідомленні.

У документі також говориться про зростаючу увагу НБУ в літні місяці до контролю за дотриманням банками вимог валютного законодавства при здійсненні валютообмінних операцій.

«Протягом липня-серпня 2009 року здійснено 375 перевірок пунктів обміну валюти ... Встановлено 47 фактів порушення пунктами обміну валют вимог інструкції», - йдеться в повідомленні.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.