Новости Экономика гривнавалюта

Експерт: потрібно дати гривні можливість слабшати й далі

base article image

В Україні слабшає гривня через те, що в жовтні країна має заплатити по зовнішнім валютним боргам. До того часу попит на долари буде високим. Валютні інтервенції Нацбанку зможуть збити ажіотаж лише тимчасово.

В Україні не за горами президентські вибори, наближається дата розрахунку з зовнішніми кредиторами та з кожним днем збільшується зовнішній торговельний дефіцит. В зв’язку з цим розраховувати на фінансову стабільність країни восени не слід, каже економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

За словами експерта, саме ці причини впливають на девальвацію гривні. "Якщо зараз курс гривні неврівноважений, то будь-які заходи, які зараз робитиме НБУ, відтермінують ослаблення гривні, а зовсім не зупинять цей процес. Тому краще дати їй слабшати до того нового рівня рівноваги, та вже там не допускати значних коливань за допомогою валютних інтервенцій. Бо гроші у НБУ рано чи пізно закінчаться, якщо підтримувати рівень, коли валюти значно більше купують, аніж продають",- вважає Жолудь.

Експерт прогнозує, що протягом осені гривня ще слабшатиме і до кінця року становитиме 9-10 грн з долар. Саме в цьому діапазоні буде сенс активно використати валютні резерви Нацбанку, аби не допустити повного знецінення української грошової одиниці, переконаний економіст.

Натомість НБУ планує продовжити продавати банкам долар по 8 гривні, аби ті змогли продати валюту населенню дорожче лише на кілька копійок. Також Нацбанк підготував постанову про заборону банкам стягувати комісію при валютно-обмінних операціях.
 

За матеріалами: "Німецька хвиля"
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.