Новости Экономика газукраинагтс

Гроші в трубу України – в 10 разів краще, ніж в її обхід

base article image

Інвестиції в розширення газо-транспортної системи України в 10 разів ефективніші, ніж у маршрути в обхід України.

Про це заявив заступник міністра палива і енергетики Сергій Павлуша.

За його словами, Європейському союзу невигідно фінансувати будівництво альтернативних газопроводів "Північний потік" і "Південний потік".

"Строки будівництва магістральних газопроводів в Україні менші, і нема таких екологічних проблем, як у нових проектів в обхід нашої території, відсутні такі технологічні ризики", - пояснив С. Павлуша.

"Образно кажучи, за $2 млрд. в Україні можна побудувати те, що поза її територією обійдеться в $22 млрд.", - підкреслив він.

Заступник міністра нагадав, що вартість проектів модернізації ГТС, які були презентовані Україною на Міжнародній інвестиційній конференції в Брюсселі, склала $2,5 млрд.

За словами С. Павлуші, на конференції у Брюсселі Україна чітко продемонструвала Європі, що реалізація запропонованих проектів сприятиме забезпеченню зростаючих потреб європейців у газі в середньостроковій перспективі.

"Тобто ви витрачаєте приблизно $1 млрд. - отримуєте можливість додатково імпортувати 30 млрд кубометрів газу на рік. Витрачаєте $2 млрд. на розширення ГТС України - отримуєте ще більші транзитні можливості: збільшення транзиту до 60 млрд кубометрів плюс до існуючих", - пояснив він.

Нагадаємо, 13 липня Австрія, Болгарія, Румунія, Туреччина та Угорщина підписали Міжурядову угоду з реалізації проекту Nabucco. Цим газопроводом природний газ постачатиметься до Європейського Союзу в обхід Росії, а відповідно і України.

За матеріалами «ТСН».

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.