Новости Экономика крым туризм

Крим програв сезон

base article image

В період кризи низькі ціни на відпочинок в Криму не змогли привабити достатньої кількості туристів.

«Травень не передвіщав загроз. Приїхало досить багато відпочиваючих на травневі свята», - зазначив головний редактор туристичної газети «Терра Таврика» В'ячеслав Хачатурян.

Проте влітку, за його словами, Крим на курсі валют не зіграв, і потік курортників виявився нижчим прогнозованого.  

«У червні народу завжди було менше, санаторії у цей період були не завантажені, але щоб багато з них стояли взагалі пусті — яскравий показник нинішнього сезону», - відзначив експерт.

При цьому попит на дорогі готелі не знизився. Експерти пояснюють це поверненням багатих клієнтів на внутрішній ринок. Готелі вищого рівня були заповненими в середньому на 80% від кількості минулорічних постояльців. Натомість бази відпочинку середньої цінової категорії залишалися напівпустими.

За інформацією Міністерства курортів і туризму АРК, до середини серпня в кримських оздоровницях відпочили 3,5 млн. осіб, майже на півмільйона менше, ніж за аналогічний період минулого року. Коефіцієнт наповненості туристами, за офіційними даними, знизився з 97,9% до 88%. Проте експерти називають ці цифри завищеними.

Головними кримськими курортниками залишилися українці, кількість російських відпочиваючих помітно зменшилася, натомість побільшало білорусів.

За прогнозами, до кінця сезону кількість відпочиваючих на півострові перевищить позначку 5 млн. осіб, як й минулого року, проте грошей вони залишать менше.  

За матеріалами «Finance.ua».

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.