Новости Экономика железная дорогакредит

ЄБРР відмовив «Укрзалізниці» в кредиті

base article image

Європейський банк реконструкції і розвитку, який є головним кредитором «Укрзалізниці», призупинив співпрацю з державною компанією.

Про це повідомив радник представництва ЄБРР в Україні Антон Усов.

За його словами, фінансова установа заявила про створення єдиної юридичної особи, яка б об'єднувала всі залізничні шляхи України. У протилежному випадку вона не зможе надалі надавати кошти для потреб залізничної дороги, допоки «Укрзалізниця» не реформує свою організаційну структуру.

Як зазначив А. Усов, проведення таких реформ обговорювалося раніше. В ЄБРР відмітили, що зміни необхідні для ефективнішого розподілу коштів, а також контролю за грошовими потоками.

Керівник аналітичної групи консорціуму «Менеджмент Консалтинг Групп» Дмитро Подтуркін пояснив, що сьогодні ЄБРР підписує кредитні договори не з самою «Укрзалізницею», а з її підрозділами.

«Іноземні банки наполягають на створенні єдиної юридичної особи», - сказав експерт.  
За його словами, зараз керівництво «Укрзалізниці» розглядає питання об'єднання своїх підрозділів в концерн. Але така процедура, за попередніми оцінками, триватиме не менше року. Крім того, знадобиться підтримка уряду.

Нагадаємо, раніше у Міністерстві транспорту заявляли, що для інфраструктурної модернізації «Укрзалізниці» необхідно $1 млрд. На даний момент, обсяг наданих ЄБРР кредитів складає $240 млн.  

За матеріалами: ”Дело”

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.