Новости Экономика утилизация правительство

Уряд ввів монополію на утилізацію відходів від товарів в упаковці

base article image

1 липня 2009 року спільним наказом Міністерства економіки, Міністерства охорони навколишнього середовища та Державної митної служби та змінами до постанови Кабінету міністрів № 915, був встановлений прихований збір для компаній, що виробляють упаковку та товари в упаковці.

Відтак, кожна компанія на кордоні має укладати контракт із державною монополією «Укрекокомресурси» на платні послуги за утилізацію відходів упаковки.

Про це на прес-конференції повідомив президент Американської Торгівельної Палати Хорхе Зукоскі, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, держава встановлює монополію, і тим самим, порушує ряд як українських, так і міжнародних законів. Крім того, за словами Хорхе Зукоскі, через прихований митний збір компанії будуть змушені дещо підняти ціни на товари. «Поки не зрозуміло, для кого ця компанія дасть прибуток: для певної особи, чи для держави. Для бюджету це буде невигідним, оскільки на виході отримуватимемо зменшення активності бізнесу, обігу товарів та коштів, а отже, зменшення надходжень до бюджету», - сказав він.

Як зауважив голова правління Української пакувально-екологічної коаліції Володимир Слабий, компанія «Укрекокомресурси» не зареєстрована як державна, «отже, гроші підуть в прибуток конкретній особі». Окрім того, за його словами, вищезгадана компанія не займається утилізацією відходів, а лише надає послуги посередника. Загальна сума коштів, що повинна надійти до «Укрекокомресурсів», за підрахунками, складатиме 1,7 млрд. грн. на рік.

На думку Американської Торгівельної Палати, для вирішення проблеми утилізації відходів необхідно розглянути та прийняти проект закону «Про упаковку та відходи упаковки», що вже пройшов перше читання у Верховній Раді. Крім того, необхідно також зупинити дію спільного наказу Мінекономіки, Мінохорони середовища та Державної митниці, а також постанови КМУ, котрі впровадили такий збір.

К. Коваленко


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.