Новости Экономика мвф бюджет

МВФ поставила під сумнів надання четвертого траншу Україні

base article image

Місія Міжнародного валютного фонду незадоволена виділенням Національним банком України 9,8 млрд. грн. на фінансування Євро-2012 і відмовою підвищити з 1 вересня 2009 року тарифи на газ для населення.

«Ви знаєте, що найближчим часом — до 15 вересня — уряд має намір подати до парламенту проект держбюджету на 2010 рік. Тому завданням місії є вивчення цього документа», - розповіло джерело у МВФ.

У Міністерстві фінансів визнають, що переговори із МВФ щодо виділення четвертого траншу будуть важкими. За словами заступника міністра фінансів Валерія Альошина, труднощі можуть бути пов'язані з необхідністю обговорення внесення змін в бюджет-2009 і граничного розміру державного боргу.

Песимістичної думки дотримується особа, близька до переговорів.

«Місія МВФ розібралася в ситуації всього за дві години роботи. Мало того, що проект бюджету не готовий, так ще й ситуація зараз гірша, ніж на момент надання третього траншу: парламент подолав вето на зміни до закону «Про Нацбанк» про виділення 9,8 млрд. грн. на Євро-2012, а підвищення ціни газу для населення з 1 вересня скасовано», - зауважило джерело.

 Ці питання 3 вересня поточного року обговорюватимуться моніторинговим комітетом у складі МВФ, Кабінету міністрів, Нацбанку, Секретаріату Президента і Нацкомісії із регулювання електроенергетики.

«У кращому разі місія поїде, а з європейського департаменту МВФ прийде різкий лист з указівкою змін і термінів їх виконання. Але складається враження, що в МВФ розуміють, що виконання вимог гальмується наближенням виборів Президента. І в них немає впевненості в успішній роботі над помилками», - сказав він.

Нагадаємо, вчора до України прибула технічна місія МВФ, яка повинна з'ясувати, чи відповідає проект держбюджету на 2010 рік його умовам.

За матеріалами «Коммерсант-Украина» .

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.