Новости Экономика путинтимошенко газ

Тимошенко запропонувала Путіну надати знижку в тарифі на транзит газу

base article image

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко домовилася з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним піти на взаємні поступки у сфері газу.

В.Путін погодився з тим, що Київ оплачуватиме тільки спожиті об'єми газу. В обмін на це Ю.Тимошенко погодилася піти на поступки Москві щодо ставок на транзит газу, а також запропонувати російським компаніям вигідні контракти у сфері атомної енергетики.

За словами джерела в Міністерстві палива та енергетики, Ю.Тимошенко «запропонувала певну знижку в тарифі на транспортування природного газу територією України», але натомість попросила знизити об'єми постачань і припинити судові розгляди із трейдером «RosUkrEnergo» в Стокгольмі («Газпрому» належить 50%), який вимагає від «Нафтогазу» виплатити $600 млн. пені за несвоєчасну оплату газу в 2008 р.

Швидше за все, вчора в Гданську усну домовленість між прем'єр-міністрами було скріплено остаточно. Більше того, джерело в апараті уряду Росії повідомило, що розгляд справи за позовом «RosUkrEnergo» у Стокгольмі припинено.

У «Газпромі» щодо цього коментарів не надають. Але неофіційно повідомили, що «змінювати контракт» з Україною на 2010 р. не будуть. У разі недопостачань половини об'єму газу «Газпром» може втратити до $5 млрд. доходів.

На які поступки готовий піти Київ в обмін на згоду В.Путіна не вимагати від України вибирати весь законтрактований об'єм газу, Ю.Тимошенко вчора не повідомила. Проте, за словами радника прем'єр-міністра України, члена комітету Верховної
Ради із ПЕК Олександра Гудими, «предметів для компромісу між Україною і Росією може бути як мінімум два».

 «Перш за все, це ставка на транзит російського газу територією України. Ще один — це переговори щодо будівництва на території України заводу із виробництва ядерного палива. Україні надійшли дві пропозиції — від російської корпорації «ТВЕЛ» і американської «Westinghouse». Остаточне рішення, з ким реалізовувати проект, поки не прийнято, але, думаю, буде прийнято найближчим часом на користь російського виробника», - заявив О.Гудима.

За матеріалами «Комерсант-Україна».


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.