Новости Экономика энергетикаебррднепропетровск

Німці допоможуть Дніпропетровську економити енергію, а фінансуватиме це ЄБРР

base article image

Німецькі фахівці допомагатимуть дніпропетровським промисловцям економити енергоносії, а фінансуватиме співпрацю ЄБРР. Домовленості про це вже підписані всіма учасниками проекту.

Наразі у Дніпропетровську проходить перший спільний семінар «Співробітництво із закордонними фахівцями та інвесторами з виробництва альтернативної енергії та економії традиційних енергоресурсів». На першій зустрічі німецькі фахівці ознайомили українських партнерів з різними системами виробництва альтернативної енергії та обладнанням для економії традиційного палива. Серед них – технології для використання енергії землі, сонця, вітру та води. Говорили вони також про можливості отримання газу від сміття, метану з копалень та переробку відходів сільського господарства на біопальне.
 
Перший проект з побудови електростанції з використанням такої енергії вже розроблений для однієї з великих місцевих компаній. Вартість проекту – два мільйони євро, які нададуть інвестори. У бюджетній та комунальній сферах впровадження новітніх технологій відбуватиметься за рахунок кредитів ЄБРР.
 
За словами заступника міського голови Володимира Мелещика, через концентрацію важкої промисловості Дніпропетровщина є найбільшим споживачем енергоресурсів в Україні. Сьогодні проблема забезпечення енергоносіями вже досягла такої гостроти, що економія дорівнює практично виживанню промисловості. За словами Мелещика, цей проект може стати першим реальним, який дійсно вплине на витрати енергоносіїв в регіоні. Адже попри кілька затверджених регіональних програм з енергозбереження, за останні 18 років ця робота майже не просунулася.
 
Після першого семінару українські промисловці та чиновники матимуть час на вивчення технологій та систем прийняття рішень щодо їхнього впровадження. На другій зустрічі за кілька місяців обговорюватимуть вже конкретні проекти.

За матеріалами: «Німецька хвиля»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.