Новости Экономика нбукредит

НБУ перевірить законність підвищення комерційними банками відсоткових ставок за кредитами

base article image

Національний банк має намір перевірити законність підвищення комерційними банками відсоткових ставок за кредитами.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Міністерства юстиції.

Мін'юст надав НБУ інформацію щодо порушень банками банківського законодавства й нормативно-правових актів регулятора.

НБУ у свою чергу відреагував на запит Мін'юсту листом першого заступника голови НБУ Анатолія Шаповалова, у якому зазначено, що Нацбанк у разі виявлення порушень застосує до банків адекватні засоби впливу.

У своєму запиті до НБУ міністр юстиції Микола Оніщук висловлював стурбованість ситуацією, пов'язаної з підвищенням одним з комерційних банків кредитної ставки з 25,5% до 30% і зняттям коштів з рахунку в однобічному порядку без згоди позичальника.

Онищук підкреслив, що останнім часом почастішали звернення громадян у Мін'юст щодо підвищення в однобічному порядку процентної ставки за кредитними угодами, укладеним комерційними банками.
"У такій ситуації комерційні банки не враховують законодавчі зміни щодо неможливості зміни розміру відсоткової ставки за кредитними договорами в однобічному порядку", - зазначено в запиті міністра юстиції.

За даними прес-служби, заборона щодо однобічного порядку зміни умов укладених із клієнтами договорів, у тому числі щодо збільшення розміру процентної ставки за кредитними договорами, міститься в статті 10561 Цивільного кодексу й у частині 4 статті 55 Закону "Про банки й банківську діяльність".

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.