Новости Экономика россияукраинагазсекретариат

Київ нічим не поступався Москві, - Соколовський

base article image

Україна не йшла на поступки Росії у газових питаннях.

Про це сьогодні під час брифінгу заявив уповноважений Президента України з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, передав кореспондент ГолосUA.

Б. Соколовський відкинув чутки про поступки української сторони Російській Федерації, адже це протирічить національним інтересам держави.

«Я б не хотів вірити, що керівництво українського уряду могло піти на поступки, які суперечать національним інтересам», - заявив він.

За словами посадовця, зниження українською стороною ціни на транзит російського газу було б просто «подарунком».
«Нижчої ціни немає ніде в світі. Я не думаю, що така держава як Росія, яка позиціонує себе як солідна, вимагала б від України поступок, що є для неї настільки незначними у фінансовому плані», - зазначив уповноважений Президента з питань енергетичної безпеки

Б. Соколовський також назвав «делікатною» темою повідомлення у деяких ЗМІ про те, що Ю. Тимошенко в обмін на газові поступки дозволила російській компанії побудувати ядерний комплекс на території України.

«Це надто делікатна тема... Я не хотів би поки-що обговорювати навіть таку можливість. Неприпустимою є прив'язка газового сектору до будь-якого іншого. Це вже політика, а не економіка», - наголосив він, додавши при цьому, що голова уряду поквапилася з оприлюдненням інформації про початок будівництва російського ядерного комплексу, оскільки це вимагає прийняття Верховною Радою окремого закону та обов'язкових громадських обговорень.

Як повідомляв ГолосUA, 1 вересня у Польщі Ю.Тимошенко погодилася піти на поступки Москві щодо ставок на транзит газу, а також запропонувала російським компаніям вигідні контракти у сфері атомної енергетики.

А. Береза

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.