Новости Экономика льготызаконы

Україні потрібна скоротити соціальні виплати - експерт

base article image

Україна потребує реформи соціального забезпечення.

Таку думку висловив голова правління Центру громадської експертизи Любомир Чорній під час презентації результатів дослідження діючої системи соціального захисту та соціального забезпечення, передав кореспондент ГолосUA.

«Ми наголошуємо на необхідності проведення реформи у сфері соціального захисту та соціального забезпечення», - заявив він.

За словами експерта, реформа має включати в себе перегляд законодавства, яким встановлюються пільги та соціальні виплати у бік скорочення кількості категорій та їх отримувачів: «Наразі в Україні нараховується більше, ніж 125 видів пільг та 116 категорій громадян, що мають право їх отримувати».

Окрім цього, зауважив Чорній, реформа має включати введення мораторію на запровадження нових пільг та категорії пільговиків, переходу від системи пільг за соціальною ознакою до адресних соціальних виплат, що широко використовується в Європі.

Він також запропонував замінити пільги за професійною ознакою на адекватну заробітну плату та підсилити ефективність, взятих на себе Україною міжнародно-правових зобов'язань у сфері соціального захисту.

К. Коваленко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.