Новости Экономика контрабандавеликобританіяукраина

Великобританія занепокоєна масштабною контрабандою сигарет зі Східної Європи

base article image

Контрабанда цигарок зі Східної Європи завдає великих збитків бюджету Великобританії. Велика частка цього нелегального товару потрапляє з України через Польщу.
 
Для організованих злочинних угруповань контрабанда цигарок стає великим джерелом прибутків, а британський уряд, компанії та платники податків відчувають на собі наслідки. Та, за статистикою, державна скарбниця недораховується близько 3 мільярдів євро на рік у втрачених податках, роздрібні та оптові торговці і дистрибутори втрачають близько 250 мільйонів євро, а виробники 200 мільйонів євро на рік.
 
Тим часом, попит на дешеві контрабандні цигарки зростає через нинішню економічну кризу, а також через те, що у суспільстві побутує думка, що цей злочин не має жертв. Оглядач Марк Ковелл не згідний: «Ті самі угруповання, що заробляють на контрабанді людей, наркотиків та зброї здійснюють і контрабанду цигарок». Привабливість цигаркового бізнесу для злочинців – у тому, що покарання за нього є м’якшим, ніж за наркоперемитництво.
 
Шлях цигарок до Британії часто починається з України та інших держав колишнього СРСР та інших пост-комуністичних країн, що розвиваються. В Україні пачка цигарок коштує приблизно 60 євроцентів, тоді як у Британії вона  в середньому вдесятеро дорожче. Підраховано, що 450 тисяч пачок цигарок, перевезених з України і реалізованих на вулицях британських міст, дають мільйон євро чистого прибутку, а один типовий фургон, повний цигарок, приносить 70 тисяч євро прибутку.
 
У серпні з’ясувалося, що злочинці використовують для контрабандистських місій англійських дітей, яким пропонують кишенькові гроші та дешевий квиток до країн із низькими цінами на цигарки в обмін на повернення з повними валізами цього товару. Чотирьох школяркок 15-16-річного віку було затримано, коли вони намагалися ввезти до Британії 200 тисяч цигарок. Головним транзитним пунктом на шляху українських цигарок на Захід є Польща, куди щороку з України потрапляє близько 30 мільярдів штук цигарок.

За матеріалами «Німецька хвиля»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.