Новости Экономика нбувалюта

Без двох дозволів НБУ банки не зможуть торгувати валютою

base article image

Національний банк переглянув правила роботи на наявному валютному ринку.

5 вересня ц.р. набуде чинності опублікована вчора постанова №446 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів НБУ», яка зобов'яже кредитні установи отримувати два різні письмові дозволи Нацбанку на проведення валютообмінних операцій на наявному ринку.

Один дозвіл – на роботу з валютою через власні каси, другий – через агентські пункти. Крім того, банки, що мають письмовий дозвіл на залучення і розміщення іноземної валюти в Україні, повинні будуть також отримати дозвіл на торгівлю валютою на міжбанківському ринку. Графік переоформлення валютних дозволів Нацбанк має намір затвердити до 5 жовтня 2009 р.

Спочатку проект постанови НБУ передбачав отримання одного письмового дозволу як на проведення валютних операцій через власні каси, так і на агентські мережі. Зараз для проведення наявних операцій досить мати банківську ліцензію.

Постановою, яка вносить зміни до «Положення про порядок видачі банкам банківських ліцензій, письмових договорів і ліцензій на проведення окремих операцій», вводиться і чітке обмеження – проводити операції з наявною іноземною валютою і чеками (купівля, продаж, обмін, ухвалення, інкасо) зможуть лише кредитні установи з регулятивним капіталом не менше 10 млн євро (113,5 млн грн по курсу НБУ на 3 вересня) і за наявності фахівців «відповідної кваліфікації».

За даними НБУ, на 1 липня в Україні працювали 82 банки з власним капіталом (близький до регулятивного) менше 10 млн євро. Втім, ці установи також зможуть торгувати валютою, але за умови надання НБУ зобов'язання збільшити капітал до необхідного рівня до 1 січня 2012 року.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.