Новости Экономика правительствожкх

Уряд планує створити Нацкомісію з регулювання комунальних послуг

base article image

Уряд найближчим часом подасть у Верховну Раду законопроект, що передбачає створення Національної комісії регулювання комунальних послуг.

Про це повідомив міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко.

Передбачається, що їй будуть передані повноваження по встановленню тарифів на тепло-, водозабезпечення і водовідвід, які на даний момент регулюють місцеві органи влади.

Крім встановлення тарифів, новий держорган візьме на себе контроль над виконанням ліцензійних вимог і законодавчих норм у сфері ЖКХ. Згідно законопроекту Нацкомісія зможе штрафувати за порушення ліцензійних вимог або невиконання її рішень на суму від 50 до 100 не оподатковуваних податком мінімумів.

«Ми передамо цьому органу багато функцій міністерства. Думаю, вона зможе навести лад на ринку комунальних послуг, який зараз знаходиться у важкому стані», - зазначив О.Кучеренко.

Екс-міністр з питань ЖКГ, «регіонал» Олександр Попов вважає, що створення Нацкомісії відповідає світовій практиці — незалежний регулювальник комунальних тарифів є практично в кожній країні.

«Нинішня ситуація в Україні показує, що тарифи потрібно терміново виводити за рамки політики», - наголосив депутат.

В свою чергу Голова Асоціації теплотехнічних компаній Віталій Яковенко акцентував увагу на труднощах, які можуть виникнути при роботі Нацкомісії.

«Ціни на компослуги не можуть бути однаковими по всій Україні. Представники з центру повинні будуть виїжджати в кожен населений пункт і оцінювати ситуацію, входити в положення кожного підприємства: які у нього втрати, яка зношеність основних фондів», - зазначив В. Яковенко.

На даний момент в питанні створення Нацкомісії уряд поки що не досяг згоди з місцевою владою, зокрема з Асоціацією міст України. На думку мера Дніпропетровська Івана Куліченко, регулювальник лише внесе деструктив до місцевої самоврядності.

«В таку комісію, яку пропонує МінЖКГ, потрібно буде ходити і кланятися за кожним решенням», - заявив він.

За матеріалами: «Дело»


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.