Новости Экономика долларкурс

Долар продають вже по 9.20

base article image

У Донецьку готівковий долар продають вже по 9.20 грн.

У середньому ж на міжбанку протягом четверга долар виріс з 8,7 до 8,85 гривень.

Сьогодні ж, виходячи з цього, котирування на готівковому ринку будуть ще на 10 копійок вище. Прості люди не знають, що робити з валютою: купувати, продавати, вичікувати? Експерти радять не панікувати!

«Ситуація розвивається по знайомому сценарію: пам'ятаєте, в грудні 2008-го і січні 2009 року долар теж злетів вище за десять гривень, спекулянти добре заробили на паніці населення, що кинулося скуповувати валюту, а потім знову впав до 7,5 грн. — говорить заступник голови правління банку «Фінанси і кредит» Ігор Львов. — Треба потерпіти, ринок все розставить на свої місця, тим більше, що нижню точку кризи світ і Україна вже пройшли, економіка починає одужувати».

З ним згоден і економіст інвестиційної компанії Astrum Олексій Блинов. Він упевнений, що в найближчі п'ять місяців можливі ще 4—5 хвиль коливання долара, причому кожного разу курс злітатиме все вище, а зниження буде все менше. «Це паніка, яка почалася ще в понеділок, і не більше, викликана накладанням чотирьох чинників. Перший — заяви МВФ про те, що він може припинити надавати кредити після того, як Кабмін підвищив ціни на газ для населення. Другий — поведінка Нацбанку: спершу незрозуміла «акція» з продажу 260 млн дешевих доларів, щоб утримати курс, а в результаті знизився ще більше, потім — відхід навіть з міжбанківського ринку. Третій — чергові «ворожіння» по «Нафтогазу» — розрахується він за російський газ, чи ні. І четвертий — дефіцит валюти на міжбанку — банки-продавці її притримують, адже завтра можна буде продати дорожче, а НБУ виходити на ринок не квапиться. Але до кінця декади долар знову впаде на 10—15 копійок», - зауважив Блинов.

За матеріалами: ”Сегодня”

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.