Новости Экономика кризисg20

G20 сперечаються, чи закінчилася криза

base article image

Міністри фінансів «Великої двадцятки», які проводять сьогодні саміт у Лондоні, не можуть домовитися, чи слід переходити від антикризових державних заходів до звичайного режиму роботи економіки.

Міністр фінансів Швеції Андерс Борг заявив, що світ вже подолав найскладніший період кризи. «Коли ви лише вийшли з попелу, вже пізно звати пожарних. Мені здається правильним, якщо протягом 2010 року монетарна і фіскальна політика буде направлена на стимулювання зростання, але при цьому дуже, дуже важливо обговорювати і планувати те, як ми виходитимемо з цього», - сказав він.

У той же час, міністри фінансів країн, що входять в блок БРІК (Бразилії, Росії, Індії і Китаю), закликали до обережності і підкреслили, що говорити про закінчення кризи поки не можна. «Дуже рано говорити про кінець кризи. Майбутнє глобальної економіки все ще не визначене, економічній і фінансовій стабільності досі загрожують істотні ризики.», — сказано в доповіді міністрів фінансів і глав центробанков БРІК.

Країни БРІК підкреслюють, що відгук державної допомоги економікам стане «поганим сигналом для ринків».

Єдиним європейським прибічником швидкого припинення державних стимулюючих заходів є Німеччина. Інші ж країни еврозони досі не схильні вважати, що світову економічну кризу завершено.

Глава мінфіну Франції Крістін Лагард відзначила, що зараз «лише богові відомо», коли можна закінчувати державне стимулювання економіки.

За матеріалами: «Фокус»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.