Новости Экономика експертэкономика

Відновити кредитування реального сектору економіки банкам заважає страх втратити ліквідність - експерт

base article image

Відновити кредитування реального сектору банкам заважає нестабільність управління економікою, відсутність системності в роботі державних і законодавчих органів, побоювання фінустанов втратити ліквідність і опинитися в ситуації виживання. Про це в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» заявив голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

Банкір відзначив, що в реальному секторі простоюють значні виробничі потужності, різко погіршилася платіжна дисципліна, почастішали випадки розірвання контрактів, що, в свою чергу, впливає на строки та обсяги виконання підприємствами своїх зобов’язань перед банками.

«Звідси — високі ризики кредитування, які посилюються тим, що сьогодні правильно оцінити як кредитний проект, так і заставу досить складно. Ринкові умови в сегментах, у яких працюють підприємства, дуже мінливі, а на товарні ринки впливають значні коливання світового попиту та пропозиції», — пояснив він.

За словами банкіра, позичальники сьогодні стали менш надійними, і внаслідок зниження їхньої платоспроможності банки почали побоюватися за свій капітал і вибрали стратегію скорочення кредитних портфелів з тим, щоб зменшити норму вимог до достатності капіталу.

За матеріалами: "Дзеркало тижня"

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.