Новости Экономика газроссияукраинасекретариат

Газовий сценарій-2009 буде використаний як передвиборна технологія — Секретаріат Президента

base article image

Поширена у ЗМІ інформація від 7 вересня 2009 року про, начебто, незгоду Президента Російської Федерації Дмитра Мєдвєдєва щодо вдосконалення газових контрактів від 19 січня 2009 року, не може не викликати здивування.

Про це заявив Представник Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, - передала прес-служба Президента.

Б.Соколовський наголосив, що існуючі проблеми та негативні для України наслідки, насамперед фінансові, були закладені у зазначених контрактах, які підписувались Українською стороною за одноосібним рішенням прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко всупереч директивам Глави Української держави.

Представник Президента підкреслив, що Президент України Віктор Ющенко, після детального аналізу контрактів, неодноразово вимагав від уряду і продовжує наполягати на необхідності перегляду окремих положень контрактів з метою встановлення партнерського довготривалого взаємовигідного співробітництва між Україною та Росією у газовій сфері.

«На сьогодні можна констатувати позитивний розвиток діалогу між керівництвом НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» щодо забезпечення стабільного співробітництва з поставок і транзиту газу. Заслуговує позитивної оцінки задекларована останнім часом налаштованість керівників урядів обох держав і керівництва «Нафтогазу» щодо внесення взаємоприйнятних змін у контракти», - сказав Богдан Соколовський.

Водночас, за його оцінкою, можлива відмова російської сторони вдосконалювати газові контракти створює серйозні загрози нормальному функціонуванню НАК «Нафтогаз України», а відтак – забезпеченню безперебійного транзиту російського природного газу через територію України.

При цьому Представник Президента наголосив, що повна відповідальність за негативні для України наслідки контрактів від 19 січня 2009 року та перегляд окремих їх положень лежить на керівництві уряду України, яке мало б докласти максимум зусиль для виправлення своїх помилок, допущених при підписанні контрактів.

«На жаль, поширену у ЗМІ інформацію про жорстку позицію Глави Російської держави дотримуватись умов, закладених у контрактах від 19 січня 2009 року можна інтерпретувати як додаткове підтвердження того, що газовий сценарій 2009 року не є випадковим, і може бути використаний у якості передвиборчої технології в Україні», - вважає Богдан Соколовський.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.