Новости Экономика хлебцены

Хліб найближчим часом не дорожчатиме

base article image

Пекарі кажуть, що причин для зростання цін на хліб немає, проте здебільшого стабільність цін залежатиме від балансу експорту, який активізувався через курсові коливання.

Підвищення з 31 серпня цін на масові сорти хлібу (на хліб «Український» та батон — на 5-6%, або на 0,16 та 0,14 грн.- до 3,16 та 2,64 грн. відповідно) одним з найбільших виробників хлібу та хлібобулочних виробів в країні, компанією «Київхліб», можливо, стало останнім в галузі на наступні місяці. Експерти прогнозують стабільність цін на сировину та збалансований експорт зерна.

«Ми подали на узгодження ту ціну, яка була актуальна на 31 серпня, - сказав гендиректор «Київхлібу» Володимир Череда. - Надалі вартість хлібу буде залежати від багатьох факторів — динаміки цін на сировину, курсових коливань, ціни на газ. Можливо, ціна борошна буде знижуватись — поки ціна зерна нового врожаю незрозуміла, оскільки відкритих торгів не було. Але, не виключено, що через кілька місяців ми будемо змушені повернутись до питання вартості хлібу».

Він зауважив, що поки Київ не виділив суму компенсацій збитків холдингу, що залишились від продажу хлібу за цінами нижчими ринкових в першому півріччі минулого року. «Якби це відбулось, можливо, підвищення цін було б більш поступовим», - констатував він.

Як зауважили в Київській міській державній адміністрації, на найближчий час чиновники вважають питання ціни на хліб у столиці врегульованим. «На етапі узгодження нових цін про подальше поетапне підвищення не йшлося, нинішній рівень був заявлений як задовольняючий компанію», - сказав начальник головного управління цінової політики КМДА Василь Яструбинський.

При цьому він не виключив, що зміна ціни на зерно та газ може привести до коригування показників на хліб. «Якщо ці фактори не зміняться, ціни на хліб змінюватись не будуть. Ми розраховуємо, що як мінімум до кінця року підвищення цін на хліб у столиці не відбудеться», - сказав він.

За матеріалами «Экономические Известия» .

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.