Новости Экономика держспоживстандартнафта

За 8 місяців Держспоживстандарт забракував 6% нафтопродуктів

base article image

Протягом восьми місяців 2009 року територіальні органи Держспоживстандарту України у справах захисту прав споживачів перевірили 14,48 млн. літрів нафтопродуктів. З них забраковано та знято з реалізації близько 913,3 тис. літрів, тобто 6,3%. Про це повідомили в прес-службі уряду.

50,6 % заборонених до продажу нафтопродуктів реалізовувались без документів про якість та безпеку продукції. Ще 39,6 % не мали необхідної інформації про товар.

Із перевірених за звітний період 824 АЗС недоліки було виявлено на 563, що становить понад 68,3 % від загальної кількості перевірених.

Під час перевірок були зафіксовані такі основні порушення:
- відсутність документів щодо якості та безпеки нафтопродуктів;
- відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про нафтопродукти, передбаченої ст.15 Закону України «Про захист прав споживачів»;
- порушення Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 року №1442, а саме: неукомплектованість АЗС у повному обсязі зразковими мірниками; відсутність передбаченої Правилами інформації про місця розташування найближчих АЗС; відсутність інформації щодо прізвища, імені та по батькові чергового оператора, що відпускає нафтопродукти; відсутність інформації про марку дизельного палива; відсутні копії свідоцтв про державну реєстрацію суб’єкта господарювання тощо.

За виявлені порушення законодавства під час реалізації нафтопродуктів на винних осіб були накладені штрафи на загальну суму 735,4 тис. грн.

Результати своїх перевірок територіальні органи у справах захисту прав споживачів для відповідного реагування у 26 випадках направили органам державного контролю та нагляду, органам місцевого самоврядування, в тому числі в 11 випадках – правоохоронним органам. У 102 випадках матеріали перевірок висвітлювались у засобах масової інформації.

Через відсутність бюджетних коштів для відбору зразків продукції лабораторні дослідження нафтопродуктів протягом 8 місяців 2009 року територіальні органи Держспоживстандарту не проводили.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.