Новости Экономика кризисукраинамвф

Німецькі ЗМІ: українська економіка близька до прірви

base article image

Вже майже рік Україна балансує на межі банкрутства, пише видання Handelsblatt, попри те, що більшість політиків переконує, що загроза дефолту економіки держави відвернена.

Однак, останнім часом привидів для оптимізму у української влади стає все менше, зокрема через проблеми із отриманням чергового траншу кредиту МВФ.

Минулого тижня, розповідає видання, голова київської місії валютного фонду, Макс Алієр погрожував заморозити видачу Києву кредиту, якщо президент разом із урядом не повернуться до жорсткого курсу на оздоровлення економіки.

Із наданого МВФ кредиту Україні у розмірі 16,4 млрд доларів, вона отримала близько половини коштів. Однак валютний фонд відверто незадоволений українським бюджетним дефіцитом та сварками між представниками виконавчої влади.

"Ще навесні Міжнародний валютний фонд призупинив перерахування кредиту українському урядові, оскільки емісійний банк, який підкоряється президенту, включив друкувальний станок, а уряд своєю політикою витрат посприяв зростанню інфляції та державної заборгованості" - зазначається у публікації. - "Валютний фонд вважає, що уряд до сих пір не може контролювати економічну кризу, і особливо це можна побачити на прикладі знецінення гривні".

Видання також наголошує, що на даний момент в Україні розгорнулася жорстка передвиборча кампанія, на яку кандидати витрачають величезні гроші.
"Прем'єр Тимошенко аби здобути популярність серед населення відмовляється втілювати вимоги МВФ про значне підвищення до смішного низьких цін на газ. Водночас Янукович, представник опозиції, підливає масла в вогонь, вимагаючи підвищення мінімальної зарплати та пенсій. Звичайно, валютному фонду така поведінка українських політиків не подобається і , якщо останні її не змінять, то можуть опинитися перед фактом того, що не матимуть грошей та балансуватимуть на межі прірви" - зазначає Handelsblatt і додає, що іноземні інвестори ставляться до українського ринку з підозрою і остерігаються довготривалих проектів капіталовкладення в українську економіку.

Л.Дубенко

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.