Новости Экономика нацбанквалюта

У Нацбанку вистачить золотовалютних запасів щоб покрити усю готівку України - експерт

base article image

У Національного банку України вистачить золотовалютних запасів щоб покрити усю готівку України.

Про це під час прес-конференції повідомив директор Інституту трансформації суспільства, професор Олег Соскін, передав кореспондент ГолосUA.

«У Нацбанку все-таки є порядку двадцяти восьми мільярдів доларів золотовалютних ресурсів, якими він більш-менш може розпоряджатися... Фактично, у Нацбанку вистачить грошей, їх достатньо, щоб покрити всю готівку України», - констатував економіст.

За словами Олега Соскіна, на кінець серпня в Україні було 470,4 млрд. грн., з яких готівки — 149,2 млрд. грн., решта ж — безготівкова маса. Експерт зазначив, що у разі, якщо Нацбанк скоротить грошову масу, курс долара може понизитись. Для пониження курсу, за його словами, треба вилучити, як мінімум, 20 млрд. грн., а також понизити масу готівки.

«Якщо НБУ знову почне випускати гроші, курс може підскочити до 10 грн. (за 1$ - ред.), якщо не буде — він залишиться на цьому ж рівні», - сказав він.

Олег Соскін додав, що окрім зменшення грошової маси в Україні для покращення курсу гривні відносно долара, уряд також має припинити випуск облігацій внутрішньої державної позики, якої станом на кінець вересня було випущено 70 млрд. «Україні треба, щоб уряд Тимошенко не випускав ОВДП. Зараз випущено 70 млрд., а максимум дозволено, щоб було 60 млрд., хоча ми не знаємо, скільки було випущено у вересні, оскільки ця цифра прихована», - сказав він.

Останнім фактором, що впливає на становище гривні, який назвав економіст, є кредитні зобов'язання «Нафтогазу України» обсягом понад 500 мільйонів доларів, які має виплатити компанія наприкінці вересня.

К. Коваленко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.