Новости Экономика кризисмвф

Світова криза триватиме - МВФ

base article image

Світова економічна криза не завершилася.

Про це заявив директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан журналу "Шпігель".

Він вважає, що урядам різних країн доведеться розпочати дії для ухвалення нових правил, які регулюють фінансовий ринок.

"Глобальна економічна криза триватиме, навіть якщо Німеччина і Франція поліпшать показники у другому кварталі", - вважає голова фонду.

Він заявив, що рівень безробіття протягом усього року буде продовжувати зростати і до середини 2010 року досягне найвищого рівня.

"Фінансова криза спричинила не тільки економічну, а й соціальну кризу, найбільш високий рівень яких ще тільки попереду", - вважає голова МВФ.

За словами Стросс-Кана, він хотів би побачити більше дій країн з приборкання виплат "банківських бонусів" і посилення вимог до капіталу в банківському секторі. "Правильно було б сказати, що вже зробленого недостатньо, саміт G20 в Піттсбурзі має внести новий імпульс", - зазначив Стросс-Кан.

Саміт "двадцятки" найбільших економік світу пройде у Піттсбурзі 24-25 вересня. На зустрічі лідери спробують домовиться про заходи по запобіганню новий фінансовій кризі.

Як заявив Стросс-Кан, урок нинішньої кризи полягає у тому, що ринкові економіки потребують правил функціонування. "Без нових правил все повернеться до старої моделі", - сказав голова МВФ.

Крім того, за його словами, уряди повинні розробити "стратегії виходу" із ситуації "стимулюючих пакетів", які вводяться для підтримки економіки. Він додав, що зараз небезпечно думати, що криза вже закінчилася.

"Нам потрібні такі "стратегії виходу". Ми працюємо над ними, але я б не погодився з будь-чиєю вимогою їх впровадження у даний момент", - сказав він.

У відповідь на питання, як підвищити ліквідність ринків, Стросс-Кан заявив, що для цього необхідна комбінація з таких заходів, як збільшення процентних ставок і припинення прямого втручання центробанків.

Він зазначив, що МВФ в даний час має у своєму розпорядженні достатні ресурси, але в разі прийняття нових зобов'язань з координації фінансової безпеки у країнах, які зазнають труднощів, фонду знадобляться нові фінансові вливання.

За матеріалами: «Німецька хвиля», «Інтерфакс»

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.