Новости Экономика маслоимпорт

Україна може залишитися без вершкового масла

base article image

З кінця осені - початку зими минулого року в Україні відчувався брак вершкового масла.

У січні-липні 2009 р., в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, виробництво масла скоротилося на 17,8%, або на 9,669 тис. т і склало 44,524 тис. т. Лише у липні в порівнянні з липнем минулого року, виробництво знизилося на 19,5%, або на 2,114 тис. т.

В цілому ж в 2008 р., в порівнянні з 2007 р., виробництво вершкового масла зменшилося на 15,5%, або на 15,421 тис. т — до 83,813 тис. т.

В той же час виросли показники імпорту продукту в нашу країну з Білорусі. Якщо з жовтня 2008 р. по лютий 2009 р. Україна імпортувала 3 тис. т білоруського масла, то, за даними аналітичного агентства «ИнфоАгро», за вісім місяців цього року браття-слов'яне відправили нам вже 53 тис. т масла. У розрізі імпорту 95% постачань до нас здійснюється з Білорусі, інші 5% поставляють Фінляндія, Франція і Польща.

При цьому агентство Bloomberg повідомило про відновлення попиту на молочні продукти. Зростання вжитку разом із зниженням виробництва в США і дефіцитом пропозиції в Австралії і Новій Зеландії веде, за даними агентства до зростання цін на молочні продукти. На нещодавньому аукціоні в Новій Зеландії сухе цілісне молоко подорожчало на чверть. $2,87/кг — стільки цей товар не коштував з минулого вересня.

Українські ціни відреагували відповідним чином. За даними «ИнфоАгро», за останні три місяці вартість масла в Україні виросла з 20 до 28 грн../кг.

Як відзначає директор агентства «ИнфоАгро» Василь Вінтоняк, основною причиною цього є низькі запаси цього продукту в країні. «Погіршує ситуацію також значне зростання цін на масло в Білорусі і девальвація грівні», - зазначив він.

За словами фахівця, з врахуванням нестабільності курсу гривні і складності в отриманні ветеринарних дозволів більшість імпортерів і зовсім припинили закупівлі масла.
Як відзначають експерти, на сьогоднішній день вже дешевше купувати масло в Європі, ніж в Білорусі. Саме постачання з далекого зарубіжжя на думку аналітиків, можуть позитивно позначитися на уповільненні зростання цін на масло на українському ринку.

Як відзначив керівник аналітичного відділу агентства «ААА» Марія Колесник, причин для зниження імпорту просто немає. Зростання цін також не припиниться: «До кінця року можна чекати ще 5-10% зростання цін».

За матеріалами: «Экономические известия»


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.