Новости Экономика держбюджет-2010шлапак

Держбюджет-2010 повністю копіює проблеми Держбюджету-2009

base article image

Проект Державного бюджету на 2010 рік з точністю копіює проблеми Державного бюджету на 2009 рік.

Таку думку на прес-конференції висловив перший заступник голови Секретаріату Президента Олександр Шлапак, передав кореспондент ГолосUA.

На його думку, бюджет-2010 збільшує ризики, які сьогодні стоять перед українською економікою, документ знову планується на незрозумілій макроекономічній базі.

«Я багато бачив бюджетів, але вперше я бачу бюджет, який не починається з прогнозних показників кінця 2009 року, від яких треба відштовхуватись для того, щоб зрозуміти, куди ми доберемся в кінці 2010 року», - пояснив Шлапак.

Він також підкреслив, що проект Державного бюджету на 2010 рік не передбачає жодної структурної реформи — ані податкової, ані бюджетної, ані соціальної.

«Псевдореформа, за якою створюється 12 тисяч бюджетів, веде лише до розпорошення ресурсів. Вона коштуватиме бюджету додаткові 18 млрд. дотацій вирівнювання, які з Києва доведеться відправити на місця для того, щоб задовольнити бюджети маленьких територій», - зауважив представник Президента.

На його думку, у 2010 році, як і у 2009, буде повний провал питання соціальних стандартів. Так, у 2009 році, зазначив експерт, внаслідок відсутності перегляду соціальних стандартів, пенсіонер, який отримує мінімальну пенсію, недоотримує 1 898 грн на рік. У 2010 році передбачається збільшення розміру прожиткового мінімуму на 9,7%. Проте, підкреслив Шлапак, навіть якщо інфляція не перевищить тієї, що зазначена у бюджеті, пенсіонер недоотримає за рік 2 086 грн.

«Проект бюджету 2010 року — проект виживання, а не розвитку», - резюмував він.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.