Новости Экономика правительстворада

Уряд створив Національну раду зі сталого розвитку

base article image

Кабінет Міністрів створив Національну раду зі сталого розвитку, - повідомили ГолосUA в прес-службі Міністерства економіки. Міністр Богдан Данилишин переконаний, що даний нормативно-правовий акт сприятиме реалізації державної політики щодо створення передумов для сталого розвитку.

За словами міністра, створення ради викликана необхідністю прискорення процесу переходу держави до сталого розвитку, створення організаційних і правових механізмів реалізації основних принципів, відповідно до рішень конференції ООН з Довкілля та Розвитку “Планета Земля” у Ріо-де-Жанейро (1992 рік) та Всесвітнього самміту зі сталого розвитку в Йоганнесбурзі (2002 рік).

На думку керівника економічного відомства, політика переходу України до сталого розвитку має здійснюватися виключно шляхом ефективного використання всіх видів ресурсів (людських, природних, геополітичних) структурно-технологічної трансформації виробництва, активізації ролі окремої людини в суспільстві, забезпечення соціальної справедливості й соціальної рівності, екологічної безпеки.

Утворення Національної ради зі сталого розвитку забезпечить координацію діяльності міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, науковців, громадських організацій та суб’єктів господарювання щодо реалізації в Україні принципів сталого розвитку, - наголосив міністр економіки.

Богдан Данилишин поінформував, що основними завданнями Національної ради є вироблення пропозицій щодо реалізації в Україні принципів сталого розвитку та оцінка стану реалізації державної політики щодо створення економічних, соціальних та екологічних передумов необхідних для переходу України до сталого розвитку, а також підготовка пропозицій, висновків і рекомендацій до проектів нормативно-правових актів, державних програм та нормативних документів, що стосуються даних питань; аналіз інформації про хід виконання заходів, спрямованих на забезпечення сталого розвитку України.

Також Національною радою буде охоплено широке коло питань щодо аналізу проектів національних та державних науково-технічних програм, пропозицій щодо узгодження пріоритетних напрямів розвитку економіки і збереження навколишнього природного середовища, основних засад та напрямів ефективної системи екологічної політики і виховання, міжнародного співробітництва у цій сфері; сприяння координації діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, наукових та громадських організацій з питань сталого розвитку України; розроблення пропозицій, спрямованих на виконання рішень та рекомендацій Комісії сталого розвитку Економічної та соціальної ради ООН тощо.

Очолюватиме раду Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, першими заступниками стануть міністр економіки Богдан Данилишин та президент Національної академії наук Борис Патон.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.