Новости Экономика дефолт долг

Рівень державного боргу — пряма дорога до дефолту, - Рахункова палата

base article image

Рівень державного боргу є прямою дорогою до дефолту.

Про це сьогодні заявив голова Рахунковою палати України Валентин Симоненко, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, в офіційних заявах уряду до уваги береться лише та частина державного боргу, що безпосереднього погашається з держбюджету і яку Міністерство фінансів вважає державними зобов'язаннями.

«Ми неодноразово заявляли, що особливо в умовах фінансової кризи потенційну загрозу борговій безпеці України створюють значні обсяги таких складових, як показник валового зовнішнього боргу України, борги суб'єктів господарської діяльності і банківських організацій державного та недержавного секторів управління, а також гарантовані державою зобов'язання, які Мінфін не враховує у складі державного боргу», - заявив він.

При цьому, за словами В. Симоненко, уряд і Міністерство фінансів також не враховують вже у складі внутрішнього держборгу зобов'язання перед вкладниками радянського «Ощадбанку» (борг понад 120 млрд. грн.), а також державні обов'язки гарантування вкладів фізичних осіб у банківській системі.

«Зараз сума таких депозитів в банках перевищує 200 млрд. грн, а можливості фонду гарантуваня вкладів складають лише 4-8 млрд. грн. В державному бюджеті на цей рік також передбачено на погашення і обслуговування держборгу 42 млрд. грн., що складає майже 18% від його прибуткової частини», - наголосив В. Симоненко.

«Як це вплине на економіку України? Ви згадайте 1998 рік, коли через боргові зобов'язання Україна підійшла до межі дефолту... Якщо ця збудована піраміда завалиться, вона потягне з собою й економіку. », - переконаний голова Рахункової палати.

Є. Стеценко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.