Новости Экономика кризисрецесія

Економіст, який передбачив фінансову кризу, знову попереджає про економічні негаразди

base article image

Економіст, який передбачив нинішню фінансову кризу, попереджує про можливість "подвійної рецесії".

Про це повідомило видання The Financial Times.

"Якщо ви думаєте, що економічна криза у світі найближчим часом обов'язково має завершитися, то ви занадто оптимістичні"-наголошується у публікації.

"За словами, Уільяма Уайта, екс-головного економіста Банку міжнародних розрахунків (Bank for International Settlements), уряди провідних країн світу не вирішили проблем, які лежать в корені нинішньої фінансової кризи, і це може спровокувати другу хвилю глобальної економічної нестабільності. Зокрема, плани фіскального стимулу, які активно втілюються США та більшістю європейських держав можуть лише створити ілюзію одужання світової економіки, однак згодом тільки погіршити ситуацію та спровокувати ще глибшу рецесію".

Уайт також зазначив, що світ із легкістю може вступити у W-образну рецесію та, якщо уряди держав не будуть уважними навіть у L-образну (себто подвійну), як це було із Японією у 1990-х роках.

"Єдине, що здивувало б мене по справжньому - це швидке та стабільне одужання світової економіки, враховуючи її тяжкий внутрішній стан та в цілому хаос глобальної системи", - відзначив Уїльям і додав, що за останні два роки по всьому світові центральні банки та уряди вклали тисячі мільярдів доларів надрукованих грошей у фінансову систему та промисловість, намагаючись відвернути депресію, що врешті може призвести до інфляції. Крім того, до сих пір не вирішена проблема незбалансованості торгівлі між США, Європою та Азією.

Л.Дубенко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.