Новости Экономика нбувалюта

НБУ заборонить банкам міняти курс протягом дня

base article image

Нацбанк знайшов спосіб понизити курсові коливання гривні і пов'язану з цим паніку серед населення. Центробанк планує зобов'язати банки встановлювати у всіх своїх відділеннях єдиний курс валюти і не міняти його протягом дня. Маржа між купівлею і продажем валюти не повинна буде перевищувати 2%.

Перший заступник голови НБУ Анатолій Шаповалов повідомив, що 9 вересня правління Нацбанку прийняло постанову #538, якою передбачається зобов'язати банки встановлювати у всіх своїх відділеннях і обмінних пунктах, що працюють з ними за агентськими угодами, єдині курси іноземних валют. Різниця між купівлею і продажем всіх видів валюти не повинна перевищувати 2%, а курс зобов'язаний залишатися незмінним протягом дня.

Документ набуде чинності через 10 днів після реєстрації в Міністерстві юстиції, яке зараз вивчає постанову.

Діючу зараз практику - встановлювати різні курси валют в різних обмінних пунктах банкіри називають виправданою.

«Є регіони – «донори», а є регіони – «споживачі» валюти. До «донорів» більше відносяться східні області, а в західних регіонах дешевша купівля і продаж, - пояснює директор з розвитку корпоративного сектора і філіальної мережі Промінвестбанку Владислав Кравець.– Від цього залежить курсоутворення, що варто враховувати і Нацбанку. Тому ми на різні регіони даємо зазор в курсах».

При цьому банкіри радять НБУ ввести обмеження, які повинні понизити паніку серед населення.

«Ми запропонували це робочій групі з валютного регулювання, яка була сформована за підсумками відкритого засідання правління Нацбанку за участю банкірів і президента 20 серпня, - розповів один з банкірів.– Адже коли курс мінявся три рази на день, люди, бачивши зміни в кіосках по дорозі на роботу і з неї, наступного дня ставали в черзі за валютою».

Тому банкіри сподіваються на позитивний психологічний ефект від ініціативи НБУ. «Єдиний курс заспокоїть людей, і вони більше не бігатимуть від кіоску до кіоску у пошуках дешевої валюти», - упевнений голова правління банку «Хрещатик» Дмитро Гриджук.

У разі обмеження продажу 2-відсотковою маржею банки понизять свої прибутки, але не понесуть курсових втрат. «При маржі в 2% ми вписуємося у витрати на купівлю валюти і операційні витрати», - відзначає Гриджук. Мінусом нової схеми буде лише те, що у випадках раптових змін тренда руху курсу на міжбанку можлива поява «мінял» біля кіосків. «Якщо на міжбанку курс помінявся, а у банку немає можливості це відобразити на наявному курсі, то банк працюватиме тільки в один бік: або тільки продавати, або тільки купувати по курсу на табличці, - пояснює заступник голови правління одного з крупних банків.– А попит або пропозицію валюти хтось повинен буде погашати».

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.