Новости Экономика банкдепозити

Вкладники банку «Родовід» можуть втратити доступ до своїх депозитів

base article image

Вкладники банку «Родовід» можуть втратити доступ до своїх депозитів, оскільки в банку на місяць вводиться мораторій на видачу вкладів — поки не вирішиться питання з передачею депозитів фізосіб з проблемного «Укрпромбанку» в нещодавно рекапіталізований «Родовід».

За словами директора департаменту банківського нагляду НБУ Василя Пасічника, це потрібно, аби уникнути паніки, оскільки вкладники «Укрпрому» напевно з перших днів переказу грошей кинуться їх отримувати.

Нагадаємо: близько двох місяців тому прем'єр заявила, що вклади фізосіб з «Укрпрому» (6,9 млрд грн., за даними НБУ, з них, за даними наших джерел в «Укрпромбанку», вкладів до 150 тис. грн. — більше 80%) переведуть в «Ощадбанк».

Але, за інформацією тимчасового адміністратора банку «Родовід» Сергія Щербини, 18 вересня на засіданні НБУ і Мінфіну повинні були затвердити інший варіант: вклади до 150 тис. передати в «Родовід», зверху — залишити в «Укрпрому», а сам банк ліквідувати і за рахунок продажу його майна погасити ці крупні вклади. Частину активів банку передадуть в «Родовід» не живими грошима, а майном, зокрема, сотнею відділень «Укрпрому».

Член ради НБУ Василь Горбаль також повідомив, що йому невідомо про вирішення передати вклади «Укрпромбанку» у «Родовід», підкресливши, що «такая ідея, та ще у вигляді передачі майном, а не грошима дурна спочатку і не викликає довіри вкладників». На думку Горбаля, є три нормальні варіанти: рекапіталізація «Укрпромбанку», його ліквідація або передача всіх вкладених в нього депозитів в «Ощадбанк» — як банк куди потужніший, ніж Родовід.

Експерт МЦПІ Олександр Жолудь роз'яснив, що всіх грошей у Фонді гарантування вкладів — 4,6 млн грн. — не вистачить, щоб розрахуватися з вкладниками «Укрпромбанку» в разі його ліквідації, тому передача депозитів в інший банк — краще рішення. Після засідання НБУ і Мінфіну потрібна постанова Нацбанку кому все ж передати депозити, тому доки такого документа немає, депозити залишаються в «Укрпромбанку».

Експерт інвестиційної компанії «Astrum» Ярослав Стецик вважає, що крупні вкладники «Укрпромбанку» (понад 150 тис. грн.) - ризикують нічого не отримати, оскільки майна банку, яке можна продати з молотка, напевно не вистачить. Серед таких вкладників немало людей, які 2—3 року назад на піку попиту на житлі продали квартири, а гроші поклали в «Укрпром», спокусившись високими відсотками.

Зате не варто бюятися всіх перипетій «Укрпромбанком» тим, хто узяв в ньому кредит. Як роз'яснив нам юрист Василь Мірошниченко, згідно Цивільного кодексу, умови кредиту правонаступник «Укрпромбанку» змінити не зможе, якщо немає згоди другої сторони — боржника.

За матеріалами: ”Сегодня”

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.